ARALIK 2018

Yeni Yıl Kutlaması

Mutlu Yıllar…

Önceki yıllara nazaran hayatın kıymetini daha fazla anladığım bu zamanlarda bir yıl daha acı ve tatlı yönleriyle hızla geçti. Yıllar eskisine göre çabuk geçiyor, çünkü yaşam gerçekten de çok hızlandı ve biz de artık inanılmaz bir hızla hayatımızı yaşıyoruz ya da yaşamak zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla hayatımızın hızlandığı bu zamanlarda maalesef bilmeyerek bazı olguların değerini anlayamadan hayatımız geçiyor. Bazı şeylerin değerini anladığımız zamanlarda ise bazen iş işten geçmiş oluyor.

Buradan hareketle, bir şeyin değerini anlamak için Farkını Kavramak gerekiyor. Bir şeyin Farkını Kavramak kolay değildir, bazen ise mümkün bile olmayabilir. Dolayısıyla Farkını Kavrayamadığımız şeylerin değerini maalesef onları kaybedince anlarız. Bu durumda ise artık geç olup, insanda düzelmesi zor hatta bazen de telafisi mümkün olmayan izler bırakır. Bunlar sevdikleriniz, aileniz, dostlarınız gibi sizin için çok kıymetli şeyler ise o zaman durum daha da acı olacaktır.

O yüzden 2019 da sevdikleriniz ile beraber farklarını kavrayarak değerini zamanında anladığınız sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum. Ayrıca, 2019 Yılı’nın, ülkemize, milletimize, dünyamıza ve tüm insanlığa; barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Hiçbir zaman unutmayalım ki, hayat her şeye rağmen kısa ama güzeldir. Elbette şarkı sözünde de belirtildiği gibi Hayat Sevilince Sevince Güzel yani daha da güzeldir.

 

Dr. Hüseyin Halıcı

E-Posta Listesine Kaydolun

Dr. Halıcı'nın yazıları, seminer ve konferanslarından haberdar olun.

Başarıyla Kaydoldunuz!

Share This