DR. HÜSEYİN HALICI HAKKINDA

DR. HÜSEYİN HALICI

Hüseyin HALICI, Erzurum’da başladığı ilkokul eğitimine İstanbul’da devam etti. Orta ve lise öğrenimini İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Yüksek Lisans programını 1993 yılında tamamladı.

İş hayatına Türk Telekom A.Ş. İstanbul Yakası Telefon Başmüdürlüğünde başlayan Hüseyin Halıcı, İstanbul Teknik Üniversite’sinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Programında doktora öğrenimine de başladı. Türk Telekom AŞ’den ayrılıp, genç bir girişimci olarak, 1995 yılında Halıcı Grup Şti’ni 3 ortakla kurdu. Doktora derslerini tamamladıktan sonra, Ankara M.S.B. Hava Araçları Ana Fabrika ve Depo Komutanlığında askerlik görevini yaptı. 2004 yılında başladığı Biyomedikal Mühendisliği doktora öğrenimini Prof. Dr. İnci ÇİLESİZ ve Prof. Dr. Mustafa ELÇİOĞLU danışmanlığında tamamladı.

29 yılı geride bırakan HALICI Grup Şti.’nin CEO su olan Dr. Hüseyin HALICI, iş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına da önem vermektedir. Bu kapsamda 2009-2014 yıllarında 3. 4. ve 5. dönem Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı ENOSAD – Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği’nde 2015 yılından bu yana 6. ve 7. dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Topluma değer katma vizyonu ile 2021 yılında Toplum 5.0 Akademiyi kurup başkanlığını yürütmektedir.

Ayrıca, Hüseyin HALICI sanayi başta olmak üzere tüm sektörleri, aynı zamanda girişimcileri, öğrencileri ve çalışanları kısacası tüm toplumu kapsayan dijital dönüşüm sürecinin dünyadaki gelişmeleri ile sektör sorunları ve çözüm önerilerini ele alan “Dr. Hüseyin Halıcı ile Dijital Dönüşüm ve Toplum 5.0 Sohbetleri” adlı programı; ST Endüstri Radyo’da hazırlayıp sunmaktadır.

SANAYİCİ

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Dr. Hüseyin Halıcı Otomasyon sektörünün lider firması Halıcı Elektronik’in Kurucu Ortağıdır.

Şirket hakkında bilgi için:

KONUŞMACI

Sanayide Dijital Dönüşüm/ Endüstri 4.0 konusunda kanaat lideri olan Dr. Halıcı çeşitli organizasyonlarda konuşmacı olarak yer almaktadır.

Program talepleri için:

info@huseyinhalici.com

EĞİTMEN

Dr. Hüseyin Halıcı’nın Sanayide Dijital Dönüşüm/ Endüstri 4.0 konusundaki yazılarını buradan inceleyebilirsiniz. Dr. Halıcı ayrıca  şirketlere ve bireylere eğitim vermektedir.

Eğitimler için:

info@huseyinhalici.com

Dr. Hüseyin Halıcı

Dr. Halıcı Sanayide Dijital Dönüşüm / Endüstri 4.0, Otomasyon ve İletişim konularında uzman bir kanaat önderidir.

© 2018 Hüseyin Halıcı.

E-POSTA LİSTESİ

E-Posta Listesine Kaydolun

Dr. Halıcı'nın yazıları, seminer ve konferanslarından haberdar olun.

Başarıyla Kaydoldunuz!

Share This